Národní informační centrum pro evropský výzkum

Zpět

Uzavření výzev 2022 pro Kulturu, kreativitu a inkluzivní společnost v Horizontu Evropa

21.04.2022

Soubory:

Cluster 2 Topics 2022-Number of proposal submissions.pdf

V tématické oblasti Kultura, kreativita a inkluzivní společnost bylo 20. dubna ukončeno předkládání projektů do výzvy pro rok 2022. Výzva byla otevřena od 20. ledna. Celkem bylo v této oblasti určené především společenským a humanitním vědám a kulturně-kreativním odvětvím otevřeno 29 témat ve třech výzkumných destinacích: 

Celkem bylo předloženo 745 návrhů projektů, což ukazuje veký zájem o tuto výzvu. Vybráno bude 84 projektů. Počty návrhů podaných do jednotlivých témat jsou uvedeny v přiložené tabulce.

V oblasti výzkumu demokracie bylo předloženo 241 návrhů. Z nich bude k financování vybráno kolem 27 projektů. Nejvíce návrhů bylo předloženo v tématu Vzdělávání pro demokracii (51 návrhů, vybrány budou 3) a tématu Budoucnost demokracie a účast občanů (50 návrhů, vybrány budou 3). Nejméně projektů bylo naopak předloženo v tématu Proměna zastupitelské demokracie (12).

V oblasti výzkumu kulturního dědictví bylo předloženo 335 návrhů. K financování bude vybráno na 27 projektů. Největší zájem byl o téma Tradiční řemesla v budoucnosti: nový přístup (67 návrhů, vybrány budou 3), téma Evropské kulturní dědictví a umění – podpora našich hodnot doma a v zahraničí (55, vybrány budou 3) a téma Vliv změny klimatu a přírodních nebezpečí na kulturní dědictví a jeho obnova (50, vybrány budou 3). Nejméně návrhů bylo předloženo v tématu Ochrana ohrožených jazyků v Evropě (12).

V oblasti výzkumu sociální a ekonomické transformace bylo předloženo 169 návrhů a k financování bude vybráno 30 projektů. Zde bylo nejvíce návrhů předloženo do tématu Posilování rasové, etnické a náboženské rovnosti (23, vybrány budou 3) a tématu Genderové a sociální, ekonomické a kulturní zmocnění (22, vybrány budou 3). Nejméně projektů bylo předloženo do tématu Návraty a readmise neregulérních migrantů v EU (6 návrhů).

V následujících 4 měsících bude probíhat hodnocení předložených návrhů. V září 2022 by měly být oznámeny výsledky a do konce roku podepsány dohody mezi Evropskou komisí a novými konsorcii.

Další výzva se otevře pravděpodobně v lednu 2023 a s ní 27 nových témat. 

Zdroj informací: European Research Executive Agency

Více aktualit

Nová publikace JRC: Vyvracení dezinformací

27.11.2024

Studie vědců ze Společného výzkumného střediska JRC, která byla nedávno zveřejněna v časopise Nature, potvrdila, že vyvracení nepravd a polopravd pomáhá v boji proti falešným a zmanipulovaným informacím, např. o změně klimatu či vakcínách Covid-19. Strategií v boji...

Projekt ECHOES se představuje

27.11.2024

Projekt ECHOES je koordinátorem přípravných prací na budoucí spolupráci v oblasti evropského kulturního dědictví. Jeho cílem je vystavět sdílenou infrastrukturu pro multidisciplinární spolupráci a poskytnout odborníkům na kulturní dědictví přístup k datům, vědeckým zdrojům,...

Česká účast v klastru 2 v roce 2024

05.11.2024

Čtvrtá výzva Horizontu Evropa k předkládání projektů z oblasti sociálních a humanitních věd a výzkumu občanského a kulturního sektoru měla uzávěrku 7. února 2024. Program Horizont Evropa (2021–2027) otevírá každý rok spolu s jinými vědními okruhy témata určená pro společenskovědní...

Mohlo by vás zajímat

Projekt od A do Z

Hodnocení rámcových programů

Právní a finanční aspekty

Podpora koordinátorů

Rámcový program 2028 - 2034