Národní informační centrum pro evropský výzkum

Zpět

Výsledky výzvy 2022 v klastru Kultura, kreativita a inkluzivní společnost

13.09.2022

Ve výzvě pro Kulturu, kreativitu a inkluzivní společnost HORIZON-CL2-2022, která byla v pořadí druhou výzvou během programu Horizont Evropa a měla uzávěrku 20. dubna 2022, bylo předloženo celkem 745 projektů a z nich 84 vybráno k financování. Dále je uveden přehled počtů projektů v jednotlivých oblastech výzkumu. 

V destinaci zaměřené na výzkum demokracie bylo hodnoceno celkem 236 návrhů projektů. K financování bylo vybráno 28 projektů. České instituce se zapojily do 37 návrhů, v sedmi z nich uspěly a v dalších dvou jsou na seznamu čekajícím na eventuální dodatečné financování (reserve list). V této destinaci se na hodnocení projektů podílela jedna česká hodnotitelka. Pro zajímavost: v destinaci demokracie bylo otevřeno celkem devět témat a české instituce byly součástí návrhů podaných do osmi z nich. Nezúčastnily se pouze jednoho z otevřených témat, a tím bylo téma Politika a vliv online sociálních sítí a nových médií (HORIZON-CL2-2022-DEMOCRACY-01-07).

V destinaci zaměřené na kulturní dědictví bylo hodnoceno celkem 321 návrhů projektů. K financování bylo vybráno 27 projektů. České instituce se zapojily do 28 návrhů a ve dvou uspěly. V této destinaci se na hodnocení projektů podíleli dva čeští hodnotitelé. Pro zajímavost: v destinaci kulturního dědictví bylo otevřeno celkem deset témat a české instituce byly součástí návrhů podaných do osmi z nich. Čeští vědci se nezúčastnili jen dvou z otevřených témat, a tím byla témata Ochrana ohrožených jazyků v Evropě (HORIZON-CL2-2022-HERITAGE-01-01) a Hledání udržitelného evropského hudebního ekosystému (HORIZON-CL2-2022-HERITAGE-01-05).

V destinaci zaměřené na výzkum společenské a ekonomické transformace bylo hodnoceno 166 návrhů. K financování bylo vybráno 30 projektů. České instituce se zapojily do dvaceti návrhů a ve třech z nich uspěly. Jeden další návrh s českou účastí je na seznamu čekajícím na eventuální dodatečné financování. V této destinaci se na hodnocení projektů podílela jedna česká hodnotitelka a jeden český hodnotitel. A v kterých tématech česká účast chyběla? Čeští vědci se zúčastnili všech otevřených témat, kromě tématu Sociálně-ekonomické dopadů stárnutí společnosti (HORIZON-CL2-2022-TRANSFORMATIONS-01-10).

Do konce roku uzavře Evropská komise s novými konsorcii dohodu (Grant agreement), poté ji uzavřou členové každého konsorcia mezi sebou (Consortium agreement) a projekty budou moci zahájit činnost (nejspíše tedy od nového roku 2023). Přehled uzavřených projektů bude následně zveřejněn na FTO portálu u jednotlivých témat. 

Pro srovnání Výsledky výzvy z roku 2021. 

 

 

Více aktualit

Poziční dokument NCP z TC Praha: Doporučení pro budoucí rámcový program FP10

11.11.2024

Národní kontaktní pracovníci (NCP) z TC Praha vytvořili poziční dokument k nadcházejícímu evropskému rámcovému programu FP10, který vychází ze zkušeností získaných během implementace programu Horizont Evropa. Dokument upozorňuje na klíčové oblasti, kde by byla užitečná...

Prezentace z workshopu v oblasti potravin: Opportunities to collaborate in a European research and innovation area

12.11.2024

Technologické centrum Praha bylo spolu s VŠCHT a EIT Food spolupořadatelem worskhopu "Opportunities to collaborate in a European research and innovation area", který se uskutečnil 5. listopadu 2024 jako doprovodná akce při konferenci Recent Advances in Food...

AQUARIUS: Výzva pro nadnárodní přístup

12.11.2024

Projekt AQUARIUS oznamuje dvě  výzvy na nadnárodní přístup k 57 výzkumným infrastrukturám napříč Evropou. Tematický a zeměpisný rozsah výzev souvisí s koncepcí majáků EU v oblasti oceánů a vod v hlavních mořských/říčních povodích. Oblasti Atlantik-Arktida a...

Mohlo by vás zajímat

Projekt od A do Z

Hodnocení rámcových programů

Právní a finanční aspekty

Podpora koordinátorů

Rámcový program 2028 - 2034