Národní informační centrum pro evropský výzkum

Zpět

Záznam Národního informačního dne o grantech ERC

30.10.2024

Soubory:

PRESENTATIONS_NID ERC 2024.zip

Dne 22. října 2024 se v prostorách Rektorátu Univerzity Karlovy uskutečnil další ročník Národního informačního o grantech Evropské rady pro výzkum (ERC). Akci organizovalo Technologické centrum Praha v součinnosti s Univerzitou Karlovou a Expertní skupinou na podporu žadatelů ve výzvách ERC.

Akci zahájila řeč prof. Zdeňka Strakoše (MFF UK). Koordinátor Expertní skupiny na podporu žadatelů ve výzvách ERC načrtl vývoj národní podpory pro uchazeče o granty ERC v České republice a přetrvávající výzvy, kterým systém čelí. Následovala prezentace NCP pro ERC o pravidlech účasti podle Pracovního programu 2025. Dopolední blok zakončila přednáška zkušené evaluátorky doc. Mirjam Fried (FF UK). Bývalá členka panelu poskytla podrobný vhled do jednotlivých fází hodnoticího procesu včetně užitečných tipů pro psaní projektového návrhu.

Odpolední blok přinesl pohled samotných žadatelů na přípravu úspěšného projektového návrhu. O své zkušenosti se podělili dr. Paulo Paioti (ÚOCHB AV ČR), doc. Michal Smetana (FSV UK) a dr. Petr Těšina (CEITEC MU). Vzápětí hlavní řešitelé, kteří dobře znají české výzkumné prostředí, ale rozhodli se implementovat své projekty v zahraničí, srovnali, jak funguje podpora pro žadatele mimo ČR. Na rozdíly v institucionálních procesech upozornili dr. Pavel Tomančák (MPG, Německo) a prof. Martin Vohralík (Inria, Francie).

Akci zakončila panelová debata moderovaná prof. Michalem Kouckým (MFF UK). O tom, proč Česko stále plně nedokáže využít svého potenciálu, ale i jak si vybrat vhodné nosné téma pro ERC projekt, debatovali dr. Erin Carson (MFF UK), prof. Pavel Jungwirth (ÚOCHB AV ČR), dr. Zuzana Musilová (PřF UK), dr. Alice Valkárová (členka Vědecké rady ERC) a dr. Pavel Tomančák (MPG/CEITEC).

Záznam letošní edice této tradiční události, která se koná každoročně na podzim, můžete nyní zhlédnout na YouTube kanálu Technologického centra Praha.

_DSC8914.jpg_DSC8842.jpg_DSC8810.jpg

Foto: Martin Bostl, Technologické centrum Praha

Více aktualit

Podporujeme česko-britskou technologickou spolupráci v oblasti udržitelné energetiky

31.01.2025

V minulém týdnu zavítala do Prahy desetičlenná skupinka zástupců britských firem z oborů vodíkového hospodářství, fotovoltaiky a ukládání energie doprovázená dvěma pracovníky agentury UK Research and Innovation, se kterými jsme tuto akci několik měsíců...

DTO-BioFlow: Přispějte k digitálnímu dvojčeti oceánu

03.02.2025

Projekt DTO-BioFlow vyhlašuje druhou otevřenou výzvu k předkládání údajů o sledování mořské biodiverzity, která vyzývá držitele dat a údajů (výzkumné ústavy, univerzity, nevládní organizace, organizace občanské vědy apod.), aby přispěli údaji o biologické rozmanitosti...

Inovační huby EIT fungují již v 16 zemích

31.01.2025

V uplynulých dvou letech zřídil Evropský inovační a technologický institut (dále jen EIT) již 16 inovačních center, která se zaměřují na řešení regionálních inovačních nerovností, slouží jako centrální vstupní brána do největšího evropského inovačního ekosystému a pokrývají...

Mohlo by vás zajímat

Projekt od A do Z

Hodnocení rámcových programů

Právní a finanční aspekty

Podpora koordinátorů

Rámcový program 2028 - 2034